TFZVTR3.6B
Rohm Semiconductor
Producto No:
TFZVTR3.6B
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TUMD2M
Descripción:
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD323HE
En stock : 5879
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Tolerance ±4%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TUMD2M
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Power - Max 500 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms