TH3A106M6R3C2700
Vishay Sprague
Producto No:
TH3A106M6R3C2700
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm
Ratings AEC-Q200
Series TANTAMOUNT®, TH3
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF