TH3B686M6R3E1800
Vishay Sprague
Producto No:
TH3B686M6R3E1800
Descripción:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1411
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF