Hogar / NTC Thermistors / Thermistor - ATH10KR8BT65S
minImg
Thermistor - ATH10KR8BT65S
Analog Technologies
Producto No:
Thermistor - ATH10KR8BT65S
Descripción:
High precision glass encapsulate
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±1%
B25/100 3492K
B Value Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 2.56" (65.00mm)
Series ATH
Resistance in Ohms @ 25°C 10k
Package / Case Bead, Glass
Power - Max 18 mW