TJ200F04M3L,LXHQ
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TJ200F04M3L,LXHQ
Paquete:
TO-220SM(W)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET P-CH 40V 200A TO220SM
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1280 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 460 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.8mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package TO-220SM(W)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series U-MOSVI
Power Dissipation (Max) 375W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Ta)
Vgs (Max) +10V, -20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V