TJT170A0X43Z
ABB Power Electronics Inc.
Producto No:
TJT170A0X43Z
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.6-1.5V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 0.6 ~ 1.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.12" L x 1.25" W x 0.55" H (53.8mm x 31.7mm x 13.9mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Module
Current - Output (Max) 170A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Control Features Enable, Active High
Series TeraDLynx™ II
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 38-DIP Module
Efficiency 92.6%