TL3D107K6R3C0140
Vishay Sprague
Producto No:
TL3D107K6R3C0140
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Series TANTAMOUNT®, TL3
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF