TLMB2100-GS08
Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
TLMB2100-GS08
Paquete:
SMD MiniLED
Descripción:
LED BLUE CLEAR SMD MINILED SMD
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 465nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.20mm L x 1.40mm W
Millicandela Rating 7mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.40mm
Supplier Device Package SMD MiniLED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series MiniLED
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr Vishay Semiconductor Opto Division
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.9V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 428nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.50mm x 0.90mm