TLP150N-99S12J
Artesyn Embedded Power
Producto No:
TLP150N-99S12J
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.4 A
Series TLP150 (150W)
Power (Watts) 100W (150W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 84%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC