TLUY2401-AS12Z
Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
TLUY2401-AS12Z
Paquete:
1.8mm Miniplast
Descripción:
LED YELLOW DIFFUSED 1.8MM T/H
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 581nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 40°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.30mm L x 2.40mm W
Millicandela Rating 6mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 3.60mm
Supplier Device Package 1.8mm Miniplast
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Vishay Semiconductor Opto Division
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.4V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 1.80mm Dia