TLZ9V1-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
TLZ9V1-GS18
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8.5 Ohms