TM8R106K016UBA
Vishay Sprague
Producto No:
TM8R106K016UBA
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 10UF 10% 16V 0805
En stock : 1430
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.062" (1.57mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.06mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series MICROTAN®, TM8
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF