TNPW1206536RFETA
Vishay Dale
Producto No:
TNPW1206536RFETA
Descripción:
RES 536 OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 536 Ohms
Series TNPW
Power (Watts) 0.25W, 1/4W