Traco Power
Producto No:
TOS 30-12SM
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.8-3.6V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 1 | 0.8 ~ 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.30" L x 0.53" W x 0.35" H (33.0mm x 13.5mm x 8.8mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 30A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 6V |
| Series | TOS |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Package / Case | 10-SMD Module |
| Efficiency | 92% |
| Mfr | Traco Power |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TOS 30 |