TPH7R506NH,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPH7R506NH,L1Q
Paquete:
8-SOP Advance (5x5)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 22A 8SOP
En stock : 26396
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2320 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 31 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.5mOhm @ 11A, 10V
Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 300µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series U-MOSVIII-H
Power Dissipation (Max) 1.6W (Ta), 45W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V