Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPHR9203PL1,LQ
Fabricante:
Paquete:
8-SOP Advance (5x5.75)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
UMOS9 SOP-ADV(N) PD=170W F=1MHZ
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.5675
$1.5675
10
$1.2825
$12.825
100
$0.997405
$99.7405
500
$0.845424
$422.712
1000
$0.688684
$688.684
2000
$0.648308
$1296.616
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 175°C |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 7540 pF @ 15 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 81 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 0.92mOhm @ 50A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP Advance (5x5.75) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.1V @ 500µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Series | U-MOSIX-H |
| Power Dissipation (Max) | 960mW (Ta), 170W (Tc) |
| Package / Case | 8-PowerTDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 150A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |