TPN2R304PL,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPN2R304PL,L1Q
Paquete:
8-TSON Advance (3.1x3.1)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 80A 8TSON
En stock : 5908
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3600 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 41 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.3mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package 8-TSON Advance (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 300µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series U-MOSIX-H
Power Dissipation (Max) 630mW (Ta), 104W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V