TPN3R704PL,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPN3R704PL,L1Q
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 80A 8TSON
En stock : 24500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2500 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.7mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package 8-TSON Advance (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series U-MOSIX-H
Power Dissipation (Max) 630mW (Ta), 86W (Tc)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V