TPN6R303NC,LQ
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPN6R303NC,LQ
Descripción:
MOSFET N CH 30V 20A 8TSON-ADV
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1370 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.3mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package 8-TSON Advance (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series U-MOSVIII
Power Dissipation (Max) 700mW (Ta), 19W (Tc)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V