Texas Instruments
Producto No:
TPS79930DDCT
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-THIN
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3V 200MA SOT23-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1685
$1.1685
10
$1.0431
$10.431
25
$0.99028
$24.757
100
$0.813485
$81.3485
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 60 µA |
| PSRR | 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-THIN |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.18V @ 200mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS79930 |