TPS7A05285PDQNR
Texas Instruments
Producto No:
TPS7A05285PDQNR
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
4-X2SON (1x1)
Descripción:
IC REG LINEAR 2.85V 200MA 4X2SON
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 3 µA
PSRR 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-X2SON (1x1)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.308V @ 200mA