Texas Instruments
Producto No:
TPS7A2009PDBVR
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC POWER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
3000
$0.160797
$482.391
6000
$0.150423
$902.538
15000
$0.140049
$2100.735
30000
$0.132791
$3983.73
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 15 µA |
| PSRR | 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 1MHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.69V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |