TPS7A20105PDQNR
Texas Instruments
Producto No:
TPS7A20105PDQNR
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
4-X2SON (1x1)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
300-MA, ULTRA-LOW-NOISE, LOW-IQ,
En stock : 5070
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 15 µA
PSRR 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-X2SON (1x1)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V
Voltage Dropout (Max) 0.49V @ 300mA