TPS7A26125DRVR
Texas Instruments
Producto No:
TPS7A26125DRVR
Paquete:
6-WSON (2x2)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR 1.25V 500MA 6WSON
En stock : 2995
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 4.5 µA
PSRR 75dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (2x2)
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, UVLO
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Voltage Dropout (Max) 0.33V @ 500mA