TPS7A3001DGNR
Texas Instruments
Producto No:
TPS7A3001DGNR
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-HVSSOP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LIN NEG ADJ 200MA 8HVSSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Input (Max) -35V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Adjustable
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Negative
Current - Supply (Max) 950 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -33V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-HVSSOP
Control Features Enable, Soft Start
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) -1.18V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 200mA