Texas Instruments
Producto No:
TPS7A6950QDRQ1
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 150MA 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.026
$1.026
10
$0.92055
$9.2055
25
$0.874
$21.85
100
$0.718105
$71.8105
250
$0.671232
$167.808
500
$0.593199
$296.5995
1000
$0.468312
$468.312
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 20 µA |
| PSRR | 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Watchdog |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.45V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS7A6950 |