Texas Instruments
Producto No:
TPS7A7001DDAR
Fabricante:
Paquete:
8-SO PowerPad
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 2A 8SO PWRPAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.311
$1.311
10
$1.17515
$11.7515
25
$1.1153
$27.8825
100
$0.91618
$91.618
250
$0.856406
$214.1015
500
$0.756827
$378.4135
1000
$0.597502
$597.502
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 mA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.38V @ 2A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS7A7001 |