Texas Instruments
Producto No:
TPS92691PWP
Fabricante:
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 16HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.831
$2.831
10
$2.53935
$25.3935
25
$2.40084
$60.021
100
$2.08069
$208.069
250
$1.974024
$493.506
500
$1.771294
$885.647
1000
$1.493856
$1493.856
2500
$1.419167
$3547.9175
5000
$1.365815
$6829.075
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Flyback, SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 65V |
| Voltage - Output | 65V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 80kHz ~ 700kHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | TPS92691 |