TPW4R50ANH,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TPW4R50ANH,L1Q
Paquete:
8-DSOP Advance
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 92A 8DSOP
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5200 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 46A, 10V
Supplier Device Package 8-DSOP Advance
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series U-MOSVIII-H
Power Dissipation (Max) 800mW (Ta), 142W (Tc)
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 92A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V