TS15P05G-K C2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TS15P05G-K C2G
Paquete:
TS-6P
Descripción:
BRIDGE RECT 1P 600V 15A TS-6P
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 600 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TS-6P
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case 4-SIP, TS-6P
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 15 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 15 A