Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSC497CX RFG
Fabricante:
Paquete:
SOT-23
Lote:
-
Descripción:
TRANS NPN 300V 0.5A SOT23
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.41515
$4.1515
100
$0.28842
$28.842
500
$0.225169
$112.5845
1000
$0.183018
$183.018
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 75MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 25mA, 250mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 500 mW |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 1mA, 10V |
| Base Product Number | TSC497 |