Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSI20H120CW
Fabricante:
Paquete:
I2PAK
Lote:
-
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V I2PAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.5935
$2.5935
10
$2.1793
$21.793
100
$1.76339
$176.339
500
$1.567443
$783.7215
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | I2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 120 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 10 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | TSI20 |