TSM018NA03CR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM018NA03CR RLG
Paquete:
8-PDFN (5x6)
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 185A 8PDFN
En stock : 69
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3479 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 56 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.8mOhm @ 29A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFN (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 104W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 185A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V