TSM018NB03CR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM018NB03CR RLG
Paquete:
8-PDFN (5x6)
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 29A/194A 8PDFN
En stock : 4970
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7252 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 120 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.8mOhm @ 29A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFN (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 136W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 29A (Ta), 194A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V