TSM033NB04LCR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM033NB04LCR RLG
Paquete:
8-PDFN (5.2x5.75)
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 21A/121A 8PDFN
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4456 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 79 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 21A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFN (5.2x5.75)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 107W (Tc)
Package / Case 8-PowerLDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21A (Ta), 121A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V