TSM10N80CZ C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM10N80CZ C0G
Paquete:
TO-220
Descripción:
MOSFET N-CH 800V 9.5A TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2336 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.05Ohm @ 4.75A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series -
Power Dissipation (Max) 290W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.5A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V