TSM22P10CZ C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM22P10CZ C0G
Paquete:
TO-220
Descripción:
MOSFET P-CH 100V 22A TO220
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2250 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 42 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 140mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 125W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V