Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM340N06CH X0G
Fabricante:
Paquete:
TO-251 (IPAK)
Lote:
-
Descripción:
MOSFET N-CHANNEL 60V 30A TO251
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.691
$1.691
10
$1.406
$14.06
100
$1.11891
$111.891
500
$0.946732
$473.366
1000
$0.803292
$803.292
2000
$0.763135
$1526.27
5000
$0.734436
$3672.18
10000
$0.710125
$7101.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1180 pF @ 30 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 16.6 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 34mOhm @ 15A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-251 (IPAK) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 66W (Tc) |
| Package / Case | TO-251-3 Stub Leads, IPak |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TSM340 |