TSM60N600CI C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM60N600CI C0G
Paquete:
ITO-220AB
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 8A ITO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 743 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 600mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package ITO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 83W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V