TSM60NC165CI C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM60NC165CI C0G
Paquete:
ITO-220
Descripción:
600V, 24A, SINGLE N-CHANNEL POWE
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1857 pF @ 300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 44 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 165mOhm @ 11.3A, 10V
Supplier Device Package ITO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 89W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V