TSM60NC620CI C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSM60NC620CI C0G
Paquete:
ITO-220
Descripción:
600V, 7A, SINGLE N-CHANNEL POWER
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 506 pF @ 300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 620mOhm @ 2.4A, 10V
Supplier Device Package ITO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 46W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V