Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
TSOP94640
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 35M
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Series | TSOP94 |
| Sensing Distance | 35m |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 3.6 V |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| B.P.F. Center Frequency | 40.0kHz |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Side View |
| Current - Supply | 370 µA |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TSOP94640 |