Hogar / Single Diodes / TSPB10U45S S1G
minImg
TSPB10U45S S1G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSPB10U45S S1G
Paquete:
SMPC4.0
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A SMPC4.0
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMPC4.0
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 460 mV @ 10 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A