Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
TSPF6200-CS21
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Viewing Angle | 44° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 890nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 30mW/sr @ 100mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.42V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 100mA |