TSSA3U45 R3G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSSA3U45 R3G
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO214AC
En stock : 6843
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 45 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 3 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A