TSSW3U60 RVG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSSW3U60 RVG
Paquete:
SOD-123W
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SOD123W
En stock : 8384
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOD-123W
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 60 V
Series -
Package / Case SOD-123W
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 3 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A