Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSUP5M45SH S1G
Fabricante:
Paquete:
SMPC4.6U
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 5A SMPC4.6U
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.463
$1.463
10
$1.19795
$11.9795
100
$0.93176
$93.176
500
$0.789735
$394.8675
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 589pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMPC4.6U |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 45 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 5 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Base Product Number | TSUP5 |