TSW-101-23-S-D-LL
Samtec Inc.
Producto No:
TSW-101-23-S-D-LL
Descripción:
CONN HEADER VERT 2POS
Guía del usuario
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 2
Termination Kinked Pin, Solder
Series TSW
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.115" (2.92mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.445" (11.30mm)