TSZL52C2V7 RWG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSZL52C2V7 RWG
Paquete:
1005
Descripción:
DIODE ZENER 2.7V 200MW 1005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1005
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 1005 (2512 Metric)
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 83 Ohms