TSZU52C3V9 RGG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TSZU52C3V9 RGG
Descripción:
DIODE ZENER 3.9V 150MW 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package 0603
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms